Eskişehir Kuaför Saç Bakımı

Eskişehir Erkek Kuaförler 
13 Aralık 2017

Eskişehir Kuaför Saç Bakımı

Merhaba, Erkem Kaçar erkek kuaför olarak sizlere kolay saç bakım tüyoları veriyorum, zahmetsiz ve maddi olarak rahatsız etmeyecek bir kaç ipucu.

Hava koşullarına karşı, saçlarımızı savunmasız bıraktığımızı biliyoruz veya çoğumuz bilmez. Dikkat edilmesin gereken, güneşin saç köklerini kuruttuğunu unutmayalım,  rüzgar ve yağmur da saçlarımızın nemsiz kalmasında büyük etkendir, bundan dolayı saçlar kolayca elektriklenmeye başlar.

Duş alırken, suyun çok sıcak olmasına özen gösterin, sıcak su saç köklerine ve saç uçlarına büyük zarar verir. Su  nasıl olmalı? Ilık su ile saçlarınıza masaj yaparak yıkayın, saç kopmalarını ve kırıkları mani olursunuz.

Şampuanınızı seçimi, her şeyden önce saç tipine uygun ürünü seçmeniz gerekir. Sağlıklı saç, sağlıklı içeriğe sahip ürünler ile olur. Bunlara dikkat edin;  ammonium lauryl sülfat, sodium laureth sülfat, paraben ve Polyethelyne Glycol içeren ürünlerden uzak durun. Bu maddeler, saçlarınızın kurumasına ve zamanla yıpranmasına sebep olacak.

Ne öneriyoruz?

– Klorane Mango Yağı, Ekstreli Bakım Yağı, özellikle paraben içermeyen yapısıyla, kış ve soğuk havalarda, yıpranmış ve cansız saçlara,  enerji getiriyor. Mango ekstresi ile saçlarınız nemleniyor, besleniyor, daha parlak, canlılık getiriyor, güçleniyor Mango sizleri sağlıklı saçlara kavuşturuyor.

Saçlara şekil vermek için kullandığımız fön ve sonrası saç şekillendiriciler, fön ile yüksek ısıda saçlarımızla temas ettiği için, kopma, kırılma ve yanmalara yol açabilir. Yüksek ısı ile çalışan her türlü cihaza dikkatli etmelisiniz. Fön çekerken saçlarınıza uzak mesafeden ısıyı dağıtın ki riskleri ortadan kaldırın. Saç şekillendiriciler kullanmadan önce, mutlaka önceden saçlarınızı koruma altına alın, bakım serumu veya bakım yağları kullanabilirsiniz.  (Klorane Mango Yağı Ekstreli Bakım Yağı)

Duş sonrası, özellikle bayanların yaptığı bir yanlış var, saçlarımızın nemini çekmesi için havluyla sarıyorsunuz, geriye attığınız havlu, saçlarımızın kopması için birebirdir, elektriklenmesi de zaten hemen oluşur. Islak saçlar, her daim narindir ve kırılmalar, kopmalar olur, kötü bir alışkanlıktır ve yapılmamalıdır.  Saçlarımızı sarmak yerine,  masaj yaparak saçların nemini alabilirsiniz.

Gün boyunca, saçlar birçok zararlı çevre faktörü ile karşı karşıya kalıyor. (Sigara dumanı, kirli hava koşulları ve büyük şehirlerde yaşamanın verdiği günlük stresin,  saçlarımızın nasıl göründüğünü çok etkiliyor).  Bu etkenler bir araya geldiğinde, saçlarımız nemini kaybediyor ve cansız görünmeyi tetikliyor.  Duş sonrası veya gün içerisinde, saçlarınıza yoğun nem katacak yağ ve kremler kullanmayı unutmayın. Duş alırken, nemlendirici saç kremlerinin yanı sıra, gün içinde de uygulayabileceğiniz bakım kremleri mutlaka kullanın.

Saçlarınızı her gün yıkar iseniz, şampuan kullanımı, saç köklerini ve dersinin kurumasına yol açtığını unutmayın. Saçlarınızın sağlıklı olabilmesi için, saç köklerinin, vücudumuzun doğal salgıladığı yağlanmaya ihtiyaç var. Günlük yıkanan saçlarda, bu yağlanma ve nem dengesini kaybediyor, sürekli suya maruz kaldığı için, saçlarınız kurumaya başlar. Saçların incelmesinin de istemiyorsanız, günlük saç yıkama alışkanlığını terk etmeniz saçlar için daha faydalı olur. Sağlıklı saçlar için haftada 3 gün yeterlidir.

Atalarımız nasıl bakım yapıyordu ? bir söylenti gibi gelse de aslında, sirke işe yarayan bir yöntemdir. Şampuan ve krem uyguladıktan sonra, bir yemek kaşığı sirkeyi, saç uçlarınıza uygulayın ve karıştırın. saç diplerine değil, sadece saç uçlarına. belli bir süre bekledikten sonra yeniden suyla durulayın. Sirke işlemi sayesinde, kimyasal artıklardan arınan saçlarınızın parlak görünmesine yardımcı ve destek olacaktır.

Ne alakası var diyenler vardır, Yeşil ve kırmızıya giden tonları barındıran sebze ve yeşilliklerin, Omega 3 gibi gıdalar ile birlikte, sağlıklı yağlarla elde edeceğiniz zengin beslenme, saçlarınızın doğal parlaklığa ve canlılığa sahip olmasına vesile olur. Yanlı beslenme, hem vücut için ve özellikle dışını da etkileyen bir faktörüdür. Sebzeler, etli gıdalar, bakliyatlardan elde edeceğiniz proteinler, saçlarınızın içten dışa sağlıklı olmasında çok büyük bir etkendir.

Saçlarınızın bakımı için uyguladığımız saç bakım kürleri, maske gibi uygulamalar, yağ ve saç kürleri, firmanın belirttiği zamanlamadan daha fazla bir süre saçlarınızda bekletilmemelidir. fazla bekletilen uygulamaya maruz kalan saç, canlılığını kaybeder, kuruduğunda ise fazla yağlanmadan Sebum dengesi bozularak, saçların yapışmasına sebep olur.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir