Kepekli Saç

Kepek sorunlarına 5 adım ile çözüm!

Hem erkeklerin, kadınlarında sık karşılaştığı saç sorunlarından biri olan kepek, görsel açıdan karşı tarafı ve kendiniz de çok rahatsız oluyorsunuz, bazen sinir bozucu olabilir. Sen de kepek sorunun varsa, siyah kıyafetler giymenin zorluğunu yaşarsınız, arkadaşlarının yaptığı espriler de cabası “omuzlarına kar mı yağdı?” gibi daha sa sinir harbi yaşatan durumlardır.

Peki ne yapalım?. Kepek sorununa engel olmak için, atabileceğin bazı adımlar var.

1. Isıdan ve sıcaktan uzak durmaya çalışmak

öncelikle, Sık sık saç kurutma makinesi ile yüksek ısıda fön veya saç kurutmak, çok sıcak sularla banyo yapmak, saç diplerine, kafa derine ve saçlarına  zarar veriyor. Saç derin kurur ve kepeklenmeye başlar, tahriş bile olma durumu vardır. bundan dolayı saçlarını ılık suyla yıkamak, saç kurutma makinesini kullanmak yerine, saçlarının kendiliğinden kurumasını daha iyi olacaktır.

 

2. Şekillendiricileri aşırı kullanma

Şekillendiriciler, jöleler, macunlar, sprey gibi ürünler,  saç şekillendiriciler çok işe yarıyorlar tabi ki ama, aşırı miktarda kullanımı, saç derinde kalıntı ve birikmelere neden olabilir. Bu kalıntıların da sana geri dönüşü ise kepek şeklinde olabiliyor. bundan dolayı, şekillendiricileri az ve çok sık kullanmamak daha iyi olacaktır.

3. Uygun ve kaliteli şampuanlar kullanmak

Kepek tedavisi ve önlemesinde, saç derinin ihtiyacına uygun olan şampuanları kullanmak çok daha etkili olacaktır. Saç derin kuru ise, yağlı ya da hassaslaşmış durumlarda, kaşıntılar meydana gelebilir . Bu ihtiyaçlara uygun, Aşağıda resimlerde satışta bulunan şampuanlarımız öneridir. İlk kullanımdan itibaren, kepeklenmeyi azaltan, paraben içermeyen, sadece doğal bitkisel ürünleri tercih etmenizde fayda var. Gözle görünür kepeği %100’e kadar gidermeye ve bitirmeye yardımcı olan bu şampuanlar, kepek sorununu tedavisinde yardımcı olabilir. Unutmayın ki bu ürünler ilaç değildir, Bakım ürünleri kategorimizde 500ml 39,50 TL satıştadır

 

4. Saçlarını aşırı yıkamayın

Saçlarını aşırı yıkanması,  saç derilerde kepeğe  neden olabilir. Saçlarınızı haftada 3 defa, kepek sorununa uygun şampuanlarla yıkanması daha etkili olacaktır.

5. Saçlarınızı Kaşımayın

Son olarak, en zoru da saç derinizi ne kadar kaşırsanız, durum daha da kötü hal alabilir. Saçları ve saç derinizi kaşıyarak, saç derini tahriş edebilirsiniz, bununla birlikte kepekleri de arttırabilirsiniz. bundan dolayı, zor olsa da bazılarımız için, kendinizi engellemeye çalışmalısınız.