Uzun Saç

Uzun Saç Bakımı!

Uzun saçları nasıl güçlü olmasını sağlayabilirsin!

Son 5 yıldır, uzun saç model erkekler için son derece trend ve revaçta.  Vahşi, özgür tarz sevenler uzun saç tercih etmeye başladı,  hali ile kızların da ilgisini çekmektedir. Ama her güzelliğin de zorluğu var, harika görünmesi için, temiz, düzenli bakım yapmanız gerekir. Eskişehir erkek kuaför Ekrem Kaçar, ilk bakım ve düzeltmeleri yaptıktan sonra, sizlere bu konuda ayrıca bakım metotlarını aktarmaktadır.

Erkek saç bakım kremi ile ilk bakım

 

Uzun saçlarınız için, ilk önce erkek saç bakım kremi kullanmak olacaktır. Saçlarınızı her şampuan sonrası, saç uçları ve boyuna, kaybedilen nemi kazanmak ve beslenmesi,  3 günde bir saç bakım maskesi yapmanız, saç bakım kremi ayrıca yapılmalı.  Saçlarınız yağlı ise, 3 günde 1 saç bakım kremi, 1 kere de bakım maskesi yapmak daha uygun olacaktır.

Saç kremi uygulamasın dikkat edilmesi de gerekir, zira yağlanmasına da yol açabilir. Saç bakım kremi, saçlarınızı şampuanlayıp iyice durulamadan sonra, sadece saçlarınızın uçlarına ve boy kısımlarına sürmelisiniz. Sonra tekrar iyice durulamalısınız. Erkek saç bakım kremleri hangileri olacak derseniz, sitemizde bulunan erkek bakım ürünlerinde ulaşabilirsiniz.

Kırık saçlara karşı sık sık kestirin

Saçlarınızı uzatmaya başladı iseniz, sık sık uçlarını kestirmeniz gerekir, saç bakımı için en önemli unsurdur, şeklini koruyabilmeniz gerekir. İstediğiniz boya uzadığında, kırık uçlara karşı, saç bakım yağı uygulayın. Uzun saçlı erkekler için yağ bakım şart. Kırıklar kadar, ısıya karşı da dikkat ediniz. Kalın telli saçları olan erkeklerin, saç düzleştirme işlemi saçlara hasar vermektedir, o bakımdan bu tip işlemlerden uzak durmalısınız. Saç düzeltmek için kullandığınız kurutma makinesinin ısısı konusunda dikkat etmelisiniz.  Saçlarınızı kurutmadan, fön çekmeden, düzleştirme den önce durulanmayan bir bakım ürünü kullanın. Kış aylarında, saç kurutma makinesi kullanımı arttığı için, saçlarınızı yıpratmadan koruma altına almalısınız. Erkek bakım ürünleri satış kategorimizde bilgi alabilirsiniz.

Saçlarınız için en uygun şekillendirici hangisi?

Saçlarınız uzadıkça, değişik saç şekillendirici ürünler ile, saçınızın değişik tepki ve şekiller aldığını görebilirsiniz. Sebebi, saçınızın doğal dokusu, ince veya kalın telli olmasından dır. Kısa denemelerle hangi şekillendirme kullanmalısınız, pratik olarak öğrenebilirsiniz. Eskişehir erkek kuaför Ekrem Kaçar haute coiffure salonunda, farklı şekillendiriciler ve saç tipinize uygun ürünü tespit edip, risk almanıza gerek almadan, başarılı bir seçim ile olursunuz.

Saçlarınız kalın telli ise, kolay şekil almasını için şekillendiriciler den,  Wax işinizi rahatlıkla görmektedir. Şayet ince telli saçlarınız varsa, sprey şekillendiriciler faydalanabilirsiniz. Hacim için, sabit tutan, şekillendirici spreyler ideal çözüm! Saçlarınız normal telli ise, arzu ettiğiniz saç şekillendirici ürünleri kullanabilirsiniz.

Her banyo sonrası saç bakım önemlidir

Saçlarınızı toplamak bazen sıkıcı olmaktadır, bundan dolayı açık modelleri tercih edenler var. Açık iken kötü bir görüntü ile karşı karşıya kalmamak için, her banyo veya duş sonrası, saç bakımınıza özen vermelisiniz. Üstte yazdığımız gibi, saçlarınızın yıkama sonrası yapılacak işlemler aynıdır.

Uzun saç bakımında serumlar önemlidir

Eskişehir erkek saç bakım ürünleri, tavsiyelerimiz saç serumları önemlidir. Uzun saçlarınız dökülme olasılığı varsa, saç bakım serumları birebir bir uygulama olacaktır. Eskişehir erkek kuaföre Ekrem Kaçar salonunda, her türlü hasarlı saçlara uygulanacak ürünlerimiz mevcuttur. Ayrıca kendiniz kullandığınız saç bakım serumu varsa, serumu haftada 4 kez saçlarınıza kullanmalısınız. Saç bakım serumunu uygularken, saç derinize dairesel hareket ile, masaj yapın. Bu vesile ile saç bakım serumundan daha etkili bir sonuç olırsınız.

 

Banyoda sıcak suya dikkat etmelisiniz!

Uzun saç veya kısa saç, hiç fark yok, sıcak su kullanımına çok dikkat etmelisiniz. Sıcak su ile saçlarınızı yıkadığınızda, saç deriniz tahriş olma ihtimali yüksektir. Saç tellerinizde ki nemini sıcak su yok ettiği için, saçlarınız kuru olabilir, saç uçlarınız yıpranır, zarar gören saç deriniz, saçlarınızın dökülmeye sebep olabilir. Sıcak su ile değilde, banyonuzda ılık su ile saçlarınızı yıkamalısınız. Banyodan çıkmadan, saçlarınızı en son durulama da, dayanabildiğiniz kadar soğuk su ile saçlarınızı yıkayın. Bu vesile ile saç derinizde kan dolaşımı arttırmış olursunuz. Önemli bir son not; Bu uygulama saçlarınızın daha parlak olmasına olanak verecektir. Eskişehir kuaför önermektedir

Uzun saç bakımı ve beslenmeniz

Saç bakımında, en merak edilen sorusu ise, nasıl beslenmek?. Uzun saç ve erkek saç bakımlarında, doğru besin oldukça önemlidir, zira biz ne yersek, saçlarımız da bu besinlerden beslenir. Bundan dolayı, daha çok proteinli besinler, demir, vitamin gibi beslenmeye dikkat etmelisiniz. Doğru beslenme, ayrıca saç dökülmesine karşı önemlidir. Saçların ve özellikle uzun saçların dökülmeye başlaması, yetersiz ve düzensiz beslenmenin neticesidir. Saçlarını uzatmayı düşünenler erkekler beslenmelerine azami özeni göstermek zorundadırlar. Beslenmede ne olmalı?  Sebze, Meyve, Et, Süt, Peynir, bu gıdaları mümkün mertebe yemelisiniz. Eskişehir kuaför Ekrem Kaçar tavsiyeleri.